Интер свърши своята работа и победи Удинезе с 2:1, преследвайки защитата на своята титла в Италия.

По този начин "нерадзурите" запазиха разликата до Милан на две точки, но ще трябва да се надяват на грешна стъпка на градския си съперник в оставащите три кръга, за да могат да спечелят Скудетото за втори пореден път.

Това, което се искаше от момчетата на Симоне Идзаги днес все пак се случи, те спечелиха трите точки в мача, който бе белязан от доста скандална ситуация.

Тя бе свързана с втория гол за Интер, който падна 39-ата минута, когато Лаутаро Мартинес сам отбеляза добавката на пропуснатата от него дузпа.

Но споровете са около наказателния удар, при който в реално време изглеждаше, че Един Джеко се хвърля доста лековато на земята. Видео вижте тук.

Снимка: Getty images

Дори и реферът в реално време продължи играта, явно убеден, че Джеко симулира. Съдията обаче получи сигнал от ВАР и отиде да наблюдава ситуацията, като доста странно реши, че контакт има, сътоветно и дузпа.

Решение, в правотата на което и десетките повтрения не ни убедиха.

С него Интер повече с 2:0, след като Иван Перишич бе открил резултата в 12-ата минута.

През втората част играещият само за своята чест тим на Удинезе се опита да поднесе сензация подобно на Болоня през седмциата, но домакините стигнаха само до един гол.

Вкара го Пусето в 72-ата миунта, а Интер успя да удържи победата и да остане в битката за титлата.

А тя ще е жестока. До края Милан се нуждае от 7 точки в мачовете си срещу Верона, Аталаната и Сасуоло, а Интер трябва да спечели мачовете си срещу Емполи, Каляри и Сампдория, чакайки грешка на градския съперник.