Испанският халф на Ливърпул Тиаго Алкантара заяви, че отборът ще се бори докрай за място в Шампионската лига, след като бившият играч на Барселона и Байерн вкара първия си гол.

Това се случи при снощната победа с 2:0 над Саутхемптън на "Анфийлд", която поставя под напрежение четвъртия Лестър. Разликата между мърсисайдци и "лисиците" вече е шест точки, но шампионите имат да играят отложен мач с Манчестър Юнайтед.

Жоржиньо Вайналдум удари гредата в 26-ата минута след удар с глава, но Ливърпул откри резултата в първата част. Това се случи в 31-ата минута, когато бившият играч на "светците" Садио Мане се възползва от страхотен пас на Мохамед Салах.

През втората част Саутхемптън бе по-опасният отбор и можеше да изравни, но Алисон направи няколко чудесни намеси.

Интензивната преса на Ливърпул даде резултат в последната минута. Топката бе отнета и Роберто Фирмино подаде на Тиаго. Халфът вкара дебютния си гол с удар от границата на наказателното поле.

Така Ливърпул събира 57 точки и остава на шестата позиция. Саутхемптън е 16-и с 37 точки и е спокоен за оставането си в елита.