Испания победи с 1:0 Швейцария у дома в мач от Лигата на нациите, като единственото попадение вкара Микел Оярсабал от Реал Сосиедад още през първото полувреме.

За Ла Фурия официален дебют направи Адама Траоре - вероятно футболистът с най-корава физика в световния футбол. Крилото на Уулвърхемптън (на снимката) прилича на културист в горната част от тялото, но освен това притежава и невероятна бързина и е отличен дрибльор.

Успехът затвърждава изумителен домакински рекорд на червените фурии, към който си заслужава да погледнем.

Техните домове (а Испания играе мачовете си не на един стадион, а постоянно сменя арените) са наистина крепости. За 30 години, от есента на 1990 г. след Мондиала в Италия, този тим е допуснал 5 ремита и 1 загуба в европейски квалификации (36 мача), 1 равенство и 2 поражения (38 двубоя) в пресявки за световни първенства, както и една загуба в Лигата на нациите (4 срещи).

От 78 домакинства в официални двубои за тези 3 декади, Испания има 68 победи, 6 равенства и 4 поражения! Последните 8 поредни срещи на отбора у дома за двете години от октомври 2018-а до днес, донесоха 8 победи с един допуснат гол. Ето така се гостува в Испания на ниво национални отбори...

Фуриите водят със 7 т. в група 4 от поток А на Лигата на нациите, а втори с 5 т. е Германия.

Бундестима победи с 2:1 навън Украйна, което е първа победа за него в турнира след 6 мача без успех в миналото издание и първите два двубоя от настоящото. Матиас Гинтер и Леон Горецка вкараха головете, Руслан Малиновский върна едно попадение от дузпа в края.