Челси постигна първата си победа под ръководството на Томас Тухел - домакински успех с 2:0 над Бърнли в 21-ия кръг на Висшата лига.

Това беше втори мач за новия германски наставник на "сините" от Лондон след 0:0 срещу Уулвърхямптън отново на "Стамфорд Бридж" преди дни.

Подобно на мача срещу "вълците", днес Челси отново изигра неубедително първо половреме с малко шансове за гол, но реализира един от тях. През втората част подобри нивото си и вкара още един.

Техни автори станаха капитанът Сесар Азпиликуета и Маркос Алонсо, който беше върнат в титулярния състав от Тухел, след като преди това бе в изгнание под ръководството на Франк Лампард.

Победата качи Челси поне временно на седмата позиция с актив от 33 точки, а Бърнли вече е 16-и с 22 точки.

Челси поведе в резултата в 41-ата минута след бърза атака през центъра. Мейсън Маунт подаде към Калъм Хъдсън-Одой, който отклони технично към

капитана Сесар Азпиликуета и испанецът с удар по диагонала не остави шанс на Ник Поуп.

В 84-ата минута Челси реши мача в своя полза. Друг испанец и защитник - този път Маркос Алонсо, вкара страхотен гол, след като пое топката с гърди, надигна си я с коляно и почти скъса мрежата на гостите - 2:0. Асистенцията бе на Кристиан Пулишич.