Испания победи Румъния с 2:1 в Букурещ в страхотен мач от Група "F" на евроквалификациите.

Северната ни съседка може да съжалява много, защото в последните десет минути игра с човек повече и изпусни три повече от изгодни ситуации поне да изравни.

Испанците с новия си постоянен треньор Роберт Морено логично доминираха почти в целия мач, но преобразеният румънски отбор с играта си заслужаваше поне точкa.

Отборът на Козмин Контра, който през последните години бе значително подмладен, играе много силен футбол напоследък и се надява идващото поколение да донесе успехи.

Атаката бе водена от 23-годишния Георге Пушкаш, който си партнираше с нападателя на Лудогорец Клаудиу Кешеру. В защита титуляр бе и друг играч на разградчани в лицето на Драгош Григоре. В състава на съперниците им нямаше кой знае какви изненади, като Фабиан Руис, Пако Алкасер и Родриго водеха атаката.

Горчивина имаше в секундите преди мача, тъй като голяма част от румънските фенове не уважиха минутата мълчание в памет на 9-годишната дъщеричка на Луис Енрике - Ксана, която почина от рак.

Испанците поведоха след половин час игра, когато Серхио Рамос отбеляза дузпа, отсъдена за настъпване на Дани Себайос. Това беше осми гол на централния защитник в последните му девет мача за Ла Фурия.

Испанците владееха спокойно топката и веднага след началото на втората част направиха 2:0, когато Алкасер вкара на празна врата след пас на Жорди Алба.

В 59-та минута Румъния се върна в мача. Пушкаш подаде с глава на Андоне, който по същия начин отбеляза за 1:2.

Това притесни испанците и те все по-често се оказваха защитаващия се отбор. В 79-та минута това им изигра лоша шега, когато Диего Йоренте получи директен червен картон, спирайки обещаващ пробив на противник.

С човек повече румънците натиснаха още по-здраво и в самия край имаха три страхотни шанса, но Кепа направи две спасявания, а в третия случай Пушкаш прати топката над вратата от перфектна позиция.

Така Испания остава с пълен актив от точки след пет кръга - 15. Води с пет на втория Швеция, а норвежците са трети с 8 точки.