Карим Бензема е човекът, за когото целият спортен свят ще говори след една историческа вечер на "Сантяго Бернабеу".

Френският нападател вкара хеттрик, с който Реал (Мадрид) победи ПСЖ с 3:1 и с общ резултат от 3:2 продължи към четвъртфиналите на Шампионска лига.

Вечерта ще остане в историята като една от най-паметните за Реал през новия век, защото след час игра испанският гранд изоставаше в резултата и просто не се виждаше как ще може да промени съдбата си. Магията на 13-кратният евроепйски клубен шампион обаче озари Мадрид.

В точния момент на сцената излезе Крал Карим, който с хеттрик в рамките на 17 минути буквално нокаутира мултимилионната селекция на ПСЖ, която днес бе предвождана от мощното атакуващо трио на Лионел Меси, Неймар и Килиан Мбапе.

Френският тим преживя поредния си испански кошмар, който макар и в по-скромни мащаби, напомняше случилото се през 2017-а и загубата с 1:6 от Барса на "Камп Ноу". Днес като изражение на резултата нещата не изглеждат толкова тежки, но в първия час игра ПСЖ контролираше срещата и трудно можеше някой да проумее как ще видим обрат.

В тези минути на терена властваше Килиан Мбапе. Слуховете около неговото идване в Реал не спират, а той бе решил да покаже на "Бернабеу" какъв уникален футболист е.

За тези 60 минути Мбапе вкара три гола, но само един от тях бе зачетен. Той падна в 39-ата минута, когато френската суперзвезда получи извеждащ пас от Неймар, показа огромната си скорост и с мощен шут в близкия на Куртоа ъгъл отбеляза.

Снимка: Getty images

Преди това негов гол бе отменен заради засада на асистиралия Мендеш, а и третото попадение на Мбапе също бе анулирано заради това, че бе зад защитата. То падна в самото начало на втората част.

И докато Реал се чудеше как да се справи с този ракетен №7 и да намери път към вратата на парижани, Кралете получиха помощ от противниковия вратар.

В 61-ата минута Джанлуиджи Донарума се забави с изчистването на топката и бе притиснат от Бензема. Това го принуди да рита напосоки, а топката отиде във Винисиус, който асистира на Бензема за 1:1.

Тази ситуация сякаш съвсем преобърна случващото се на терена и вдъхнови Реал, който заигра по коренно различен начин - доста по-агресивно и напористо.

И така в рамките на 120 секунди между 76-ата и 78-ата минута, чудото на "Бернабеу" се случи, а героят на два пъти отново бе Бензема.

Първо той получи невероятен пас от Лука Модрич и вкара за 2:1, а още със следващата атака хаосът в отбраната на ПСЖ направи така, че бранител на парижани сам асистира на Бензема, който вкара за 3:1.

Нокдаун, точно така можеше да се опише състоянието на ПСЖ след този трети гол.

Макар до края на мача да имаше повече от 10 минути, нито Мбапе, нито Меси, нито Неймар успяха да измислят начин как да съвземат парижани.

Велика европейска вечер за Реал, който за пореден път показа, че неслучайно е 13-кратен шампион и никога не бива да бъде отписван от европейските битки. Това е 21-ви случай, в който Мадрид се класира в елиминационен мач от турнирите на УЕФА, след като е загубил първата среща като гост. Крал на обратите.