В групата на ЦСКА от Лигата на конференциите феновете на футбола станаха свидетели на един от най-шокиращите резултати в последните години.

Норвежкият Бодьо/Глимт, който си тръгна с 0:0 от София, разгроми Рома на Жозе Моуриньо с 6:1 в домакинството си от третия кръг в груповата фаза на Лигата на Конференциите.

Резултатът е изумителен, тъй като в 1007 мача като треньор досега, отбор на Специалния никога не беше допускал шест попадения.

Рома далеч не беше с резервен състав за този мач, но защитата на тима бе като разграден двор и головете падаха един след друг.

Още до 20-ата минута Бодьо поведе с 2:0 след попадения на Ботхайм и Берг. В 28-ата Карлес Перес върна единия гол и при този резултат завърши първата част.

През втората "жълтите" се развихриха. В 52-ата Ботхайм вкара втория си гол за 3:1, а между 71-ата и 80-ата паднаха още три гола. Техни автори бяха Солбакен, Пелегрино и Ботхайм, който оформи хеттрика си.

Така скромният тим на Бодьо поведе във временното класиране със седем точки, докато Рома е втори с шест.