Италианският национален отбор по футбол постигна комфортна победа над Северна Ирландия с 2:0 в група "C" от световните квалификации, в която е и нашият отбор.

Роберто Манчини излезе с експериментален състав в Парма, но момчетата му свършиха професионална работа и стигнаха до успеха с голове на Доменико Берарди в 14-ата и Чиро Имбобиле в 39-ата минута.

Така те си спечелиха и добро настроение преди пътуването в София за мача с България тази неделя. Към момента заемат второто място в групата заради по-малко вкарани голове спрямо Швейцария. Литва, която почива в този откриващ кръг, остава кръга.

Иначе останалите квалификации в зона Европа тази вечер предложиха не лоша доза драма и изненади. Най-голямата от тях бе невъзможността на Испания да победи неубедителния в последните години тим на Гърция.

В срещата от Група "B", която се игра в Гранада, домакините поведоха в 33-ата минута със страхотен гол на Алваро Мората след пас на Коке. В 56-ата минута обаче Гърция изравни с гол от дузпа на Анастасиос Бакасетас

Така испанците, подобно на Франция ден по-рано, стъпиха накриво при първата си крачка. В другия мач от групата им Швеция очаквано победи Грузия като домакин с гол на Виктор Клаесон през първото полувреме.

В група "J" Германия, която е раздирана от въпросително заради предстоящото напускане на Йоахим Льов, постигна впечатляваща победа над коравия тим на Исландия с 3:0 в Дуисбург. Точни за Бундестима бяха Леон Горецка, Кай Хаверц и Илкай Гюнндоган

В другите мачове от групата Армения победи Лихтенщайн като гост с 1:0, а Румъния се измъчи в домакинството си срещу Северна Македония за 3:2. Янис Хаджи вкара късен победен гол.

Интересно бе и в Група "I", където суперфаворитът Англия очаквано разгроми Сан Марино на "Уембли" - 5:0. Доминик Калвърт-Люин вкара две попадения, а по едно добавиха, Джеймс Уорд-Праус, Рахийм Стърлинг и Оли Уоткинс.

В другите мачове от групата Албания победи като гост Андора с 1:0, а Унгария и Полша си спретнаха вълнуващо 3:3 в Будапеща.

В група "F": Израел - Дания 0:2, Шотландия - Австрия 2:2 и Молдова - Фарьорски острови 1:1.