Воденият от Ивайло Петев национален отбор на Босна и Херцеговина победи с 2:0 като гост Казахстан в мач от група "D" на световните квалификации по футбол.

Селекцията на Петев, която пристигна в Нур-Султан през шестима играчи, спрени заради визови проблеми, бе пълен господар на терена и можеше да се поздрави и с по-убедителна победа.

И двата гола в мача вкара нападателят на КАС Юпен Смаил Превляк. Той откри резултата в 25-ата минута след чудесно центриране на Мирослав Стеванович, а в 66-ата минута оформи крайния резултат след подаване на капитана Един Джеко.

До края на двубоя Джеко изпусна два много добри шанса да направи резултата и по-убедителен в полза на босненците

С победата Босна и Херцеговина излезе на второ място в класирането с 6 точки, на една пред отборите на Украйна и Финландия, които по-късно днес се срещат в Хелзинки. Казахстан е на последното пето в групата с 3 точки. Франция е убедителен лидер с 12 точки.