Ивелин Попов продължи със силните мачове в Русия, вкарвайки във втори пореден мач.

Голът на доскорошния капитан на родния национален тим обаче не стигна на отбора на Ростов, който загуби с 1:3 от московския Локомотив у дома.

Попов, който носи капитанската лента на клуба от брега на река Дон, се разписа от дузпа 64-ата минута. Така за последните си четири мача в руския елит, той има актив от две попадения и две асистенции.

За негово съжаление обаче, в този момент гостите вече има комфротна преднина от 3:0, която им бе достатъчна за спечелването на мача.

Тя дойде след три бързи гола в рамките на 8 минути през първата част. Мощен удар на Криховяк срещна гредата и след рикошет в главата на вратаря Песяков се превърна в гол.

Малко след това Жемалединов удвои, а полският национал Криховяк отново бе героят в 42-ата минута, когато завърши страхотна атака на "железничарите'.

Ивелин Попов можеше да прати мача в съвсем друга посока в началото на мача, но ударът му срещна гредата.

Ростов бе по-добрият тим в първите 30 минути, но трите бързи гола решиха всичко в мача.

Въпреки опитите най-вече на капитана Попов, който завърши двубоя с най-висока оценка от играчите на Ростов, "жълтосините" загубиха.

Така тимът на Ивелин Попов вече е четвърти, на три точки от местата даващи право на участие в Шампионска лига. Там с три точки повече са отборите на Краснодар и Локомотив (Москва), докато Зенит има убедителен аванс от 9 пункта на върха.