Ивелин Попов вкара първия си гол през сезона.

Капитанът на българския национален отбор откри резултата за Ростов при победата с 2:0 над Мордовия за Купата на Русия.

Попов, който е основен играч за тима от брега на Дон, бе точен в 51-ата минута от дузпа.

Пет по-късно Саплинов удвои, с които предреши изхода от срещата.

В 60-ата минута Попов бе заменен, за да може да спести сили преди важните битки в първенството.

Георги Костадинов и НИколай Димитров пък получиха почивка в двубоите за Купата, но техните тимове продължават напред и ще се изправят един срещу друг в следващата фаза.

Костадинов бе на резервната скамейка за Арсенал (Тула) при драматичната победа с 2:1 над Фале Воронеж.

Димитров пък не попадна в групата, но неговият Урал победи Черномроец (Новоросийск) с 2:0.

През миналото издание на турнира и трите тима с българи в съставите си успяха да достигнат до полуфиналите.

В Австрия, Кирил Десподов прекара 79 минути на терена, а неговият Шурм Грац елиминита втородивизиония Аустрия Кладенфюрт.

В редовното време мачът завърши 2:2, но в продълженията воденият от Нестор Ел Маестро тим успя да стигне до успеха.

Доста успешен мач изигра Борислав Цонев в Хърватия.

Неговият Интер (Запрешич) разби аматьорския Ярдан за Купата, а Цонев вкара две от попаденията за успеха.