Ивелин Попов изигра нов силен мач за Ростов в мач от Купата на Русия.

След като класира тима си за тази фаза с победен гол преди месец, капитанът на родния национален тим имаше основен принос за силната игра на Ростов във вчерашните полуфинали.

Попов и компания завършиха наравно 2:2 като гости на Локомотив в Москва.

Българинът отбеляза втория гол и имаше основен принос за първия, за да даде леко предимство с голове на чужд терен на тима си преди реванша.

В 50-ата минута Попов успя да се откъсне от отбраната на домакините, но ударът му бе спасен от руския национален страж Гийерме. За негово щастие топката се отиде в краката на Роман Ерьоменко, който изведе Ростов напред.

Малко по-късно Локомотив изравни чрез красиво изпълнение на пряк свободен удар.

Така дойде 83-ата минута, в която Попов бе изритан с коляно в корема в наказателното поле и съдията отсъди дузпа.

Българинът взе топката и се нагърби с изпълнението, за да изведе отново Ростов напред.

За съжаление на тима от брега на река Дон, минута по-късно домакините изравниха за 2:2.

В другия полуфинален мач също имаше българско участие. Николай игра 76 минути за Урал при победата с 1:0 над Арсенал (Тула).

За гостите от Тула на резервната скамейка остана Георги Костадинов.