Ивелин Попов показа нерви от стомана и реализира дузпа в 101-вата минута на мача Ростов - Краснодар в руското първенство. Точният му удар донесе равенство 1:1 на домакините, с което ги остави в играта за място в квалификациите или дори групите на Шампионската лига.

Наказателният удар дойде за игра с ръка в 93-ата минута, но бе отсъден едва 8 минути по-късно. Топката срещна ръката на Кайо от гостите, след което играта продължи в дадените от арбитъра 6 минути допълнително време. Но на два пъти ВАР търсеше доказателства, играта спираше, реферът ходеше до монитора...

Накрая дузпата бе факт и в 101-вата минута Ивелин заложи топката сред протестите на гостите. Това бе негов трети гол през календарната година и първи след паузата заради пандемията.

Общо мачът продължи 111-минути - 21 повече от нормалните 90 за една футболна среща. 19 минути се оказа общото добавено време на второто полувреме заради прекъсванията за гледане на монитора и от рефера, а още две бяха добавени към първата част.

Точката оставя Ростов в играта - тимът е четвърти с 42 точки, докато Краснодар остава трети с 45. Вторият Локомотив също не е недостижим с 48 при 5 оставащи кръга до края на сезона. Лидер е Зенит с 59 т.

Първите две места дават директна квота за груповата фаза на Шампионската лига, а третото - квалификация за нея. Четвъртият играе директно в Лига Европа.