Доскорошният капитан на България - Ивелин Попов, се завърна в игра след почти година извън терените.

Той получи тежка контузия в коляното при дебюта си за ФК Сочи през август, като така и не успя да се възстанови напълно до края на миналия сезон.

Попов обаче бе на линия за европейския дебют на своя тим, в който ФК Сочи победи азербайджанския Кесла с 3:0.

Бившият капитан на националния тим се появи в игра в 76-ата минута, когато вече руският тим водеше с 2:0. Малко по-кънсо бе оформен и крайният резултат от 3:0, който почти сигурно ще изпрати ФК Сочи очаквано в следващия кръг.

Друг български играч - Мартин Райнов, направи дебют от първата минута за новия си израелски тим Ашдод.

Той започна в гостуването на азербайджанския Карабах, като остана 75 минути на терена.

Райнов се представи доста силно, а Ашдод удържа нулево равенство, макар да бе смятан за аутсайдер преди мача.

Титуляр в Лигата на конференциите бе още един българин. Това бе десният краен бранител Радослав Димитров, който играе за румънския Сепси.

Димитров и компания имаха тежко гостуване на словашкия Спартак (Търнава), като успяха да удържат резултат 0:0 и ще решават всичко у дома след седмица.

В мачовете, които интересуват българските участници:

Датският гранд Копенхаген напълно очаквано постигна категорична победа с 4:1 над беларуския Топедо-Белаз Жодино.

Така почти сигурно датчаните ще продължат към третия кръг, където очакват един измежду Локомотив (Пловдив) и Словачко. Родния тим има аванс от 1:0 преди реванша.

Полският Шльонск (Вроцлав) също постигна категорична победа с 4:2 при гостуването си на арменския Арарат.

Победителят от този мач ще играе срещу един измежду Арда и Апоел Беер-Шева, като за съжаление на този етап изглежда това ще са израелците след 2:0 в Кърджали.

Подобно на ЦСКА и Лиепая, които направиха нулево равенство, при резултат 0:0 завършиха и потенциалните следващи съперници на тази двойка - хърватският Осиек и полският Погон.