Ивелин Попов реализира попадение при победата за Сочи с 3:0 у дома срещу Спартак Москва в двубой от 19-ия кръг на шампионата в Русия.

Българският нападател влезе като резерва в 67-ата минута и се разписа срещу бившия си отбор в самия край на редовното време.

Сочи взе преднина в резултата след 28 минути игра, когато Кристиан Нобоа реализира за 1:0 от дузпа.

В 65-ата минута еквадорският национал Нобоа беше отстранен от терена с червен картон заради грубо нарушение. Попов се появи в игра две минути след това на мястото на Максим Барсов.

В 89-ата минута Кирил Заика асистира за Ивелин Попов, който отблизо се разписа за 2:0.

Класическата победа в полза на Сочи беше оформена от Артур Юсипов, вкарал от дузпа в допълнителното време на мача.

Сочи заема третото място в класирането с актив от 31 спечелени точки. Лидерът до момента Зенит Санкт Петербург има седем точки повече.