Ивелин Попов даде перфектен старт на "Спартак" (Москва) при гостуването на ПАОК в Шампионската лига.

Капитанът на националния отбор заби страхотен гол от дъгата на наказателното поле за 0:1 в 7-ата минута.

Само 10 по-късно Куинси Промес удвои - 0:2 и пълен шок за стадион "Тумба", който е едно от най-трудните места за гостуване в Европа заради горещата атмосфера, създавана от солунските фенове.

ПАОК се вдигна, окуражаван от тълпата, вдигаща огромен шум. Домакините обърнаха мача само за 16 минути в края на първото полувреме.

Първо Александър Прийович реализира дузпа в 29-ата минута и стадионът щеше да се срути.

Димитриот Лимниос изравни след отлична атака отдясно, а в 44-ата минута капитанът Димитриос Пелкас направи 3:2.

Гостите съвсем омекнаха, видимо стреснати от шума и окрилените домакини. В 65-ата минута Пелкас се откъсна от центъра, но не успя да вкара златно положение за 4:2. Минута по-късно гостите получиха дузпа, но вратарят Александрос Пасшалакис спаси удара на Промес.

Попов игра до 64-ата минута, когато бе заменен. Реваншът в третия кръг на Шампионската лига е след седмица в Москва.

В друг мач тази вечер от същата фаза, австрийският "Залцбург" удари с 3:0 "Шкендия" и изглежда предопредели изхода да този дуел.