Защитникът на Арсенал Давид Луис пое цялата отговорност за тежката загуба от Манчестър Сити с 0:3 при подновяването на английския шампионат в сряда вечерта.

Защитникът влезе като резерва в мача през първото полувреме, след като Пабло Мари се контузи и в последствие бразилецът направи непростима грешка, която доведе до първия гол на "гражданите".

Кошмарната вечер на Луис продължи през второто полувреме, когато той събори Рияд Марез и даде дузпа на домакините, както и бе изгонен с червен картон.

След мача Луис пожела да даде интервю за Sky Sports, макар че не бе задължен. В него той се извини за грешките си и заяви, че отборът няма вина, а само той. Сподели, че преговорите за нов договор са попречили на концентрацията му.

"Реших да играя, но трябваше решението ми да е друго след последните два месеца, в които не играх. Отборът се справи добре, най-вече след като остана с 10 души. Треньорът ни е страхотен, както и играчите, вината е изцяло моя.

Трябваше да взема различно решение. Става дума за моя контракт и дали оставам или не. Имам още 14 дни тук и това е. Вината е моя. Трябваше по-рано да реша бъдещето си и това не служи за извинение. Харесва ми да съм тук и затова продължавам да тренирам здраво. Треньорът иска да остана, така че просто изчакваме решението", заяви Луис на "Етихад Стейдиъм".