Немският шампион Байерн (Мюнхен) ще запази първата си позиция в Бундеслигата, макар вчера да допусна обрат и да загуби с 2:3.

Баварците дори успяха да запазят преднината си, а причината бе в провалите на преследвачите.

РБ Лайпциг атакува първото място, но загуби дербито срещу Борусия (Дортмунд) с 1:3.

По този начин клубът от Лайпциг остана на две точки от върха, а Борусия зае четвъртата позиция, с пет точки изоставане от първото място.

Двата тима изиграха скучно и спокойно първо полувреме, но през втората част младите звезди на Борусия се развихриха и набързо дадоха класическа преднина на тима си.

Първо Джейдън Санчо откри, а норвежкото дете-чудо Ерлънг Холанд добави още две попадения.

В тези минути Борусия напълно съсипа своя опонент и напълно заслужено си осигури победата в мача. В самия му край Александър Сьорлот оформи крайното 1:3.

По-рано днес и третият в класирането Байер (Леверкузен) се издъни. "Аспирините" направиха 1:1 с Вердер (Бремен) и останаха на 4 точки от върха.

В групата на гостите бе българинът Илия Груев младши, но той отново не получи шанс да дебютира в Бундеслигата.