Бавно и мъчително, но италианският гранд Ювентус започва крачка по крачка да навлиза в ритъм. "Бианконерите" по навик взеха градското дерби срещу Торино, макар успехът да дойде доста трудно.

Ювентус спечели с 1:0, а победното попадение падна четири минути преди края благодарение на страхотния удар на новото попълнение Мануел Локатели.

Играчът, който прикова погледите към себе си с играта си за Италия на Евро 2020, отлично насочи удара си от границата на наказателното поле, който рикошира в гредата и влезе във вратата на перфектния до този момент вратар на Торино - Ваня Милинкович-Савич.

По този начин след историческия си слаб старт на сезона, Ювентус е в серия от три поредни победи. Всяка от тях дойде доста измъчено и трудно срещу отбори от дъното на класирането, но все пак донесе много важни 9 точки за закъсалия гранд. Към тях прибавяме и успехът над евроепйския клубен шампион Челси в Шампионската лига.

Колко важна бе тази победа в дербито, което "бианконерите" бяха свикнали да печелят с лекота, демонстрира невероятната игра на капитана Джорджо Киелини, който до последната минута разпалено крещеше и летеше по терена, давайки всичко от себе си за победата.

Защото тя може да има огромен психологически ефект над състава, който продължава да показва доста слабости в играта си.

Така Ювентус вече събра 11 точки и заема осмото място, докато градският съперник Торино с осем точки е на две позиции зад "бианконерите".

Ювентус също така продължи доминацията си в дербито, като вече 14 мача няма загуба, а 11 от тях завършиха с победа за "бианконерите".