Тотнъм даде нова интрига в битката за топ 4 във Висшата лига след загуба с 0:1 срещу Уест Хям като домакин в 35-ия кръг.

След 4 поредни победи на новопостроения си стадион "Тотнъм Стейдиъм", шпорите допуснаха първа загуба.

Уест Хям записва историческо постижение, тъй като това бе отборът и който постигна първа победа като гост на "Емирейс Стейдиъм" на Арсенал през 2007 г.

Тотнъм изглеждаше уморен и сякаш мислеше за предстоящите полуфинали в Шампионска лига срещу Аякс. Липсата на Хари Кейн си пролича в атака и този път магията на Хюн-Мин Сон не се прояви. Кореецът изигра един от най-слабите си мачове.

Единственото попадение в срещата отбеляза Михаел Антонио в 67-та минута след страхотен извеждащ пас на Марко Арнаутович.

След инкасирания гол Маурисио Почетино пусна двама нападатели - Фернандо Йоренте и Винсент Янсен, но така оголи отбора си в защита и "чуковете" имаха още 2-3 страхотни шанса да стигнат до второ попадение. Антонио и Диоп направиха пропуски, за които можеше да съжаляват.

Удар на Янсен в последната минута беше изчистен от гол линията и така "шпорите" се разминаха с равенството.

Те остават със 70 точки на третата позиция - на три пред Челси и на четири пред Арсенал, които са с мач по-малко.

Победата праща Уест Хям на 11-o място с 46 точки.