Царско село сензационно победи като гост Пирин с 2:0 в първия кръг от плейофната битка за оцеляване в елита на родния футбол.

Домакините имаха превес в първите 30-ина минути на мача и изглеждаше, че ще постигнат очакван успех. Гостите отвърнаха с пропуск на Венци Христов от невероятно положение - на метри пред голлинията пред празната врата.

В 40-ата минута Царско село поведе с гол на Лукас Мартинс, а в добавеното време на първото полувреме Христов все пак отбеляза и удвои.

Така за 7 дни считаният доскоро за сигурен изпадащ тим би два пъти Пирин (след 1:0 у дома миналия понеделник) и взе толкова победи, колкото за всички 25 предходни кръга заедно.

С 19 точки Царско село вече не е обречен. Победеният състав от Благоевград остана с 27.

В другия мач на старта на четворката за спасение Локомотив (Сф) взе важни три точки у дома срещу Ботев (Враца) с 1:0.

Селсо Рапосо с глава вкара единствения гол и донесе успеха, а гостите бяха и с 10 души за повече от 50 минути след изгонването на Чавдар Ивайлов.

Локо има 28 точки, а врачани са с 22 и вече усещат зад гърба си Царско село, изненадващо събрал 6 пункта за седмица.