Манчестър Сити пак поведе с две точки пред Арсенал в борбата за титлата в Англия. Шампионът на страната взе поредния си тест, който този път бе на "Крейвън Котидж" в Лондон, където "гражданите" победиха Фулъм с 4:0.

Неочакван голмайстор попадна в светлината на прожекторите за победителите. Хърватският защитник Йошко Гвардиол вкара два от трите гола, докато другото попадение бе дело на Фил Фоудън.

Гвардиол вкара първия си гол в 13-ата минута, а асистентът не бе изненадващ - Кевин де Бройне. За белгиецът това бе голов пас №111 в Премиър лийг, с което изравни Сеск Фабрегас на второ място в тази класация.

На първа позиция е Райън Гигс с невероятните 162 асистенции.

За второто попадение в съботния следобед на стадиона край Темза трябваше да минат почти 45 минути, а то се превърна в реалност в 59-ата минута. Тогава Фил Фоудън насочи по перфектен начин удар по земя в ъгъла на вратата на Бернд Лено за 2:0.

По този начин Фоудън стана едва вторият англичанин, който вкарва поне 25 гола във всички турнири за Сити в ерата на Премиър лийг. Първият е Рахийм Стърлинг (2018/2019 и 2019/2020).

Интригата окончателно си отиде с втория гол на Гвардиол в 71-ата минута, а Бернардо Силва записа втората си асистенция в мача, след като имаше такава и към Фоудън.

Гостите стигнаха и до четвърти гол - от дузпа в 97-ата минута на мача. Хулиан Алварес бе точен от 11 метра, след като преди това Иса Диоп бе изгонен за нарушение в собственото си наказателно поле. Гвардиол поиска да гони хеттрик, но Кайл Уокър бе категоричен, че Алварес ще изпълни наказателния удар, защото шампионите се нуждаеха от сигурен гол.

Сити е с 85 точки на първото място и равен брой мачове с втория Арсенал, който е с актив от 83 точки. "Артилеристите" имат мач с Манчестър Юнайтед утре, докато на "гражданите" им остават гостуванe на Тотнъм в отложен от месец април мач, който ще се играе на 14 май и домакинство на Уест Хем на 19 май.

Арсенал пък ще затвори сезона с домакинство на Евертън следващата неделя след утрешната визита на "Олд Трафорд".