Милан се приближи с още крачка към голямата мечта - Скудетото.

"Росонерите" изковаха изключително труден успех с 1:0 над Фиорентина, като поне временно поведоха с пет точки пред Интер в класирането. Дори и по-късно тази вече "нерадзурите" да спечелят своя мач и да съкратят разликата, Милан си остава на три мача от Скудетото.

В последните три двубоя от сезона грандът от Милано ще се нуждае от седем точки, за да грабне първата си титла от 11 години насам. И това е при условие, че Интер печели всеки свой мач.

Именно срещата с борещия се за Европа тим на Фиорентина изглеждаше като най-трудният тест за Милан, а той бе взет драматично.

След куп пропуски пред вратата на гостите и намаляващи минути до края на двубоя, дойде мигът на Рафаел Леао, който вкара решителния гол. Вижте видео от мача тук.

В 82-ата минута на мача той проби отлично и навлезе в наказателното поле, откъдето с хубав удар донесе решителния гол, с мирис на титла.

До края "росонерите" имат мачове с Верона, Аталанта и Сасуоло, а освен това ще се надяват и на грешки от големия съперник Интер.

По-рано днес решителна крачка към класиране в Шампионска лига направи Ювентус, който победи Венеция с 2:1.

Така "бианконерите" са само на точка от заветното четвърто място, което ще им осигури място в най-силния клубен турнир в света през следващия сезон.