Икономични победи на трите фаворита в зона КОНКАКАФ ги доближиха до световните финали по футбол в нощ, в която и САЩ, и Мексико, и Канада можеха да се подхлъзнат.

Янките спечелиха у дома срещу Ел Салвадор с 1:0, като левият бранител на английския Фулъм Антъни Робинсън вкара единственото попадение. Той се разписа в 52-рата минута на напрегнатия мач в Кълъмбъс, игран при температури от -2 градуса.

Публиката обаче подкрепи горещо тима на САЩ в студа, в един от най-отдадените на сокъра градове в Щатите, а те се приближиха до Мондиала в Катар с още една крачка - имат 18 точки и са втори в зоната, като първите три отбора се класират директно, а четвъртият играе бараж. В момента Панама е на това четвърто място с 14 т. при 5 оставащи кръга.

Лидер с 19 точки е Канада, който измъкна 2:0 на стадиона в Хондурас и продължава впечатляващото си представяне. Домакините помогнаха с автогол на Денил Малдонадо в 10-ата минута, но после заиграха силно и притиснаха фаворита.

Чак в 73-ата минута звездата на Лил Джонатан Дейвид затвърди успеха - три ключови точки за канадците.

Мексико потрепери в Ямайка, но също си тръгна с победа - 2:1. Домакините поведоха в 50-ата минута с гол на Даниъл Джонсън, но Хосуе Мартин и Ернесто Вега в последните 9 минути обърнаха мача за "ел тре". Мексиканците са трети със 17 точки.

Панама падна като гост на Коста Рика с 0:1 и това върна този тим в играта за бараж.

Следващите мачове от този прозорец за националните отбори изглеждат ключови:

В неделя срещу понеделник Канада (първи с 19 т.) приема САЩ (втори с 18), Мексико (трети със 17) е домакин на Коста Рика (пети с 12), а Панама (четвърти с 14) е на свой терен срещу Ямайка (шести със 7). Само двубоят на последните два тима между Хондурас и Салвадор не е с тежест за класиране.