Локомотив (Пловдив) и Берое не успяха да излъчат победител в директната битка за седмото място, даващо право на евробараж.

Двата тима завършиха 1:1 в мач от втория плейофен кръг в горната четворка от втората осмица и остават с равен актив от 36 точки.

Двубоят на "Лаута" бе ключов в битката за заветната 7-а позиция, която дава право на участие на бараж за Лигата на конференциите. Мачът бе и едва втори за Александър Томаш начело на Локомотив, докато пък гостите имаха едва 4 футболисти на резервната скамейка заради многото контузени и наказани.

Въпреки проблемите, заралии излязоха напред в 26-ата минута, когато Алиун Фал свали с глава към Абубакар Тунгара, а той чукна топката към Стив Фуртадо, който остана сам срещу Илко Пиргов и с елегантен удар успя да намери мрежата му за 0:1.

В края на първото полувреме обаче Локо успя да изравни. "Смърфовете" получиха дузпа след преглед с VAR за игра с ръка и Димитър Илиев не сбърка от бялата точка.

През втората част двата тима действаха предпазливо заради сериозния залог, но Локомотив имаше огромен шанс да спечели мача в самия край.

Тимът получи нова дузпа от рефера Ивайло Стоянов, ала този път Димитър Илиев пропусна.

Срещата на стадиона в парк "Лаута" обаче роди и невероятен куриоз, който определено може да кандидатства за пропуск на годината! Негов автор бе нападателят на Локомотив Марсел, който от 2 метра на празна врата не успя да нацели топката: