Драма за историята се разигра при гостуването на Ливърпул на Уест Бромич Албиън в 36-ия кръг на Висшата лига.

Мърсисайдци бяха на секунди от това да се разделят с шансовете си за участие в Шампионска лига през следващия сезон, но гол на вратаря им Алисон в 94-ата минута донесе победа с 2:1 на "Дъ Хоутронс".

Ливърпул, който със зъби и нокти преследва място в топ 4 на класирането, бяха съвсем близо до това "да се застрелят в крака" и то срещу вече изпадналия отбор на Сам Алърдайс.

В последната минута на добавеното време и даже отвъд нея, Трент Александър-Арнолд центрира от ъглов удар и включилият се в атаката бразилски вратар надскочи всички, за да донесе изумителната развръзка.

Преди това двата отбора си вкараха по едно попадение през първото полувреме, а през второто гол на Уест Бромич беше спорно отменен, като освен това мърсисайдци направиха куп пропуски.

В този ден съдбата реши Ливърпул да продължи да се бори за Шампионска лига и всъщност е съвсем близо до нея. Отборът на Юрген Клоп остава пети с 63 точки, на една точка от Лестър и Челси, които имат мач помежду си в слевдащия кръг. Така при победа на Ливърпул при гостуването на Бърнли, тимът със сигурност ще се озове в топ 4 кръг преди края.

Днес резултатът откри Уест Бромич в 15-ата минута с хубав гол на Хал Робсън-Кану след асистенция на Матеус Перейра.

В 33-ата минута Ливърпул изравни с попадение на Мохамед Салах, който се възползва от докосване на партньора си в атака Садио Мане.

През втората част попадение на Кайл Бартли за 2:1 спорно бе отменено от съдиите заради пасивна засада на Мат Филипс.

Последваха куп пропуски на гостите чрез Джердан Шакири, Александър-Арнолд, Тиаго, Салах, Мане и така нататък. Изглеждаше, че победата няма да дойде, но в последната 94-ата минута Алисон рискува и се включи, за да направи драмата пълна.