Йордания сътвори първия голям шок в турнира за Купата на Азия по футбол, който бе открит във вчерашния ден.

Страната от близкия изток сензационно удари един от фаворитите за титлата и актуален шампион Австралия с 1:0 на едноименния стадион в Ал Аин, ОАЕ.

"Кенгурата" изиграха много слабо първо полувреме и допуснаха гол в 26-та минута, когато Анас Бани Ясен откри след точен удар с глава след изпълнение на ъглов удар.

Малко след това аутсайдерите удариха и греда след пряк свободен удар.

През втората част Австралия хвърли всички сили в атака, но куп пропуски и добри намеси на вратаря Амер Шафи бяха ключови. Стражът направи страхотно двойно спасяване в продължението на срещата и прати йорданските фенове в екстаз.

Изненада е голяма и поставя Австралия в трудна ситуация. Другите два отбора в тази група са Сирия и Палестина.

Във вчерашния ден мачът на откриването между ОАЕ и Бахрейн завърши наравно 1:1 след отсъдена дузпа за домакините две минути преди края на редовното време.