"Арсенал" победи градския си съперник "Челси" след изпълнение на дузпи в контрола играна в Дъблин, Ирландия.

Двата тима завършиха при резултат 1:1 в редовното време, а при изпълнението на дузпи за "Челси" пропусна Лофтъс Чийк, докато артилеристите отбелязаха всичките си изпълнения, а решителното бе вкарано от Месут Йозил.

Двубоят в Дъблин започна отлично за "Челси". Воденият от Маурисио Сари тим успя да поведе в 5-та минута, когато Антонио Рюдигер засече страхотно центриране на Сеск Фабрегас.

Десет минути по-късно "сините" получиха и право да изпълнят дузпа, но бившият им вратар Петър Чех спаси изпълнението на Алваро Мората.

Снимка: Getty Images/Guliver Photos

Постепенно "Арсенал" заигра по-добре от своя съперник и владееше по-често топката, но не успяваше да застраши вратата.

Така се стигна до третата минута на добавеното време, когато Александър Лаказет успя да донесе равенството, засичайки топката отблизо в опразнената врата.

Това доведе до изпълнение на 11-метрови наказателни удари, при които резултатът бе 5:4 в полза на "Арсенал".

За "артилеристите" предстои приятелски мач срещу италианския "Лацио" в събота, докато в неделя "Челси" ще играе срещу шампиона "Манчестър Сити" за трофея "Комюнити шийлд".