Топ реферът ни Георги Кабаков получи нов престижен наряд, като този път ще свири на Манчестър Юнайтед.

Пловдивчанинът ще бъде главен съдия на срещата между "червените дяволи" и Реал Сосиедад от групите на Лига Европа в четвъртък в Сан Себастиан.

Негови помощници по традиция са Диян Вълков и Мартин Маргаритов, а четвърти съдия ще бъде Ивайло Стоянов.

Реал Сосиедад и Манчестър Юнайтед вече са си осигурили място в следващата фаза на турнира, но тяхната битка е за първата позиция, която ще ги изпрати директно на осминафинал, защото втория тим ще играе плейоф, при това доста тежък - срещу някой от отборите, заели трето място в групите на Шампиоснка лига.

Именно заради това мачът не е лишен от интрига, а към момента Реал Сосиедад има предимство от три точки заради победата си с 1:0 на "Олд Трафорд".

Това означава, че Манчестър Юнайтед се нуждае от задължителна победа в Сан Себастиан, а заради по-лошата голова разлика на "червените дяволи", тя ще трябва да бъде с повече от гол разлика.

За Кабаков това няма да е първия мач на Манчестър Юнайтед, като той е ръководил още едно гостуване на тима в Испания. То бе при дебюта на рефера в Шампионска лига, като тогава "червените дяволи" загубиха с 1:2 от Валенсия и имаха доста сериозни претенции към българския съдия.