Гранада и Барселона сътвориха един от най-вълнуващите мачове от началото на футболния сезон. Случи се в четвъртфиналите от турнира за Купата на Испания.

Каталунците продължиха в надпреварата след победа с 5:3 на "Естадио Нуево Лос Карменес", като трябваше да играят 120 минути. Те направиха страхотен обрат, след като изоставаха с 0:2 до 88-ата минута. Така се разминаха със съдбата на двата мадридски гранда Реал и Атлетико, които отпаднаха в ранните кръгове

Невероятно е как Барса намери вдъхновение в последните минути, за да изравни до 2:2 и в продължението да вкара още три гола. Андалусийците също заслужават големи похвали, защото на свой ред бяха основен виновник да се получи такова шоу с непримиримия си дух.

Те поведоха в 33-ата минута, когато точен бе Кенеди след асистенция на Алберто Соро. Цялата защита на Роналд Круман проспа ситуация.

Подобна бе случката и в 47-ата минута, когато ветеранът Роберто Солдадо направи 2:0. Той бе изведен от Монторо и реализира сам срещу Марк-Андре тер Щеген.

Последва яростен устрем на Барса, като на два три каталунците удариха гредите. Веднъж това стори Тринкао, а после и резервата Осман Дембеле. Меси пък видя как вратарят Аарон Ескандел спасява поредния му удар.

Аржентинецът обаче не се предаде и вдъхнови своите за обрата. В 88-ата минута той пусна диагонален пас към Антоан Гризман и буквално от нулев ъгъл французинът някак прати от воле топката в тялото на вратаря преди тя да влети в мрежата.

В 92-ата минута ситуацията бе почти огледална. Меси пусна същия пас към световния шампион с Франция, но този последва отклонена топка за Жорди Алба, който от непосредствена близост вкара за 2:2 и прати мача в продължения.

Там вече умората в играчите на Гранада си пролича. В стотната минута Гризман вкара втория си гол - реализира след удар с глава, а центрирането този път бе на Алба, който върна услугата за по-рано.

В 103-ата минута обаче Гранада изненадващо изравни за 3:3. Феде Вико вкара от дузпа, която бе отсъдена за нарушение на Сержиньо Дест срещу Карлос Нева.

За жалост на домакините, в последните минути Барса вкара още два пъти. Първо Френки Де Йонг бе точен от добавка в 108-ата минута за 4:3, а Алба вкара втория си гол в 113-ата минута - 5:3.

За полуфиналите се класираха още отборите на Севиля и Леванте. Утре е последният четвъртфинал, който противопоставя Бетис и Атлетик Билбао.