Барселона е в жребия за осминафиналите на Купата на краля, но след като мина през кошмарна вечер и по ръба на бръснача за едно от най-срамните си отпадания в историята.

Каталунският гранд спечели с 4:3 като гост в Аликанте на местното отборче с полупрофесионален статут Интерсити, като се наложи да играе не 90, а 120 минути.

Това бе класически спортен момент тип "Давид срещу Голиат", или ако искате - историята на Роки, вечният зачеркнат аутсайдер. Нямаше как този отбор да бие Барса, нали? Да, в състава на гостите липсваха някои звезди, но все пак - Бускетс, Алба, Дембеле, Феран Торес, Кесие, Фати, Кунде, Араухо, Депай - национални играчи и футболисти, които струват десетки милиони, бяха на терена.

Три пъти фаворитът повеждаше и гледаше към това, което трябваше да е рутинна и лесна победа. Три пъти изравняваше тимът от една от двете трети дивизии на испанската футболна пирамида, който съществува едва от пет сезона. И при 3:3 се наложиха продължения, в които все пак Барселона стигна до победен гол.

Хронологично - Роналд Араухо даде аванс на каталунците в 4-ата минута и Барса напълно владееше събитията срещу надъханите домакини през първата част. Но изпусна да удвои, а в 59-ата Ориол Солдевиля изравни. Трибуните зашумяха, а Интерсити дори не играеше на своя стадион, който е за 950 зрители. А на градския в Аликанте, където се подвизава по-големият тим от този крайбрежен град.

В 66-ата минута Усман Дембеле вкара за 1:2 и това - със сигурност, вече трябваше да пречупи нахалните типове от абсолютния аутсайдер. Но те отвърнаха с нов гол на Солдевиля 16 минути преди края на редовното време.

Стадионът се вълнуваше със спектакъла, наполовина пълен с местни хора, които се радваха на головете на Интерсити, наполовина с фенове на Барса от региона, които също аплодираха изявите и на момчетата от малкото отборче.

В 77-ата минута Рафиня сякаш развали романтиката с трети гол - 2:3. И пак изглеждаше, че това е краят на тази толкова нелогична и неочаквана съпротива. Но не - Солдевиля оформи хеттрик в 86-ата минута, за да прати мача в продължения. Лявото крило изигра мача на живота си, а е юноша на Барса, минал е през академията Ла Масия и не е одобрен там за първия състав. Каква по-добра сцена за него?

В 103-ата минута Ансу Фати вкара с рикошет и гостите все пак продължават напред в турнира за купата. Но след мач, който нито те, нито някой зрител в Испания ще забрави.