След много месеци пауза Реал (Мадрид) отново вкуси какво е да си на върха в испанския шампионат.

"Кралете" победиха Осасуна на "Сантяго Бернабеу" с 2:0 в среща от шестия междинен кръг след второ поредно впечатляващо представяне в рамките на три дни.

Общото между този и триумфа срещу Севиля в неделя бе, че Серхио Рамос отново бе в състава, за да се види колко фундаментална част от селекцията е той.

Точни за отбора на Зинедин Зидан бяха Винисиус в 36-та минута и резервата Родриго в 72-та, който се разписа секунди, след като се появи в игра. В началото на втората част гол на Лука Йович бе отменен с ВАР заради тънка засада.

Реал взе мача, въпреки че бе дадена почивка на титулярите Тибо Куртоа, Рафаел Варан, Дани Карвахал, Гарет Бейл, Еден Азар и Карим Бензема, които не записаха нито една минута.

Зидан показа, че е готов да рискува, да експериментира и да вярва на по-неопитните фигури в състава. В случая това му се отплати срещу съперник, който е в средата на класирането.

Реал поведе в таблицата с 14 точки, на една пред втория Атлетико, който също записа чиста победа.