Манчестър Сити и Реал Мадрид показаха на света как трябва да се играе футбол дори в най-напрегнатите мачове с огромен залог. Защото полуфиналите в Шампионската лига са именно такова време.

А това феноменално 4:3 с открит, нападателен футбол, преса по цялото игрище, неспирно търсене на голове и движение по терена до изнемога, няма да се забрави скоро. Особено зрелищен бе начинът, по който игра Сити.

Шампионите на Англия допуснаха три гола в среща, която доминираха достатъчно отчетливо, за да вземат далеч по-голяма аванс за реванша. Реал обаче, както обикновено, има поне девет живота в този турнир.

Мадрид бе надигран и в двата мача срещу ПСЖ - поне за около 150 от 180-те минути. Но и половин час стига, когато имаш Бензема да вкара хеттрик от три ситуации и "Сантяго Бернабеу" зад себе си. Реал изживя много тежка вечер и срещу Челси, който можеше да води с 4 или 5 гола, преди късно попадение на Родриго да вкара четвъртфинала в продължения. И пак Бензема да донесе триумфа.

ВИДЕО ОТ ЗРЕЛИЩЕТО НА "ЕТИХАД">>>

В Манчестър за половин час в началото, както и за почти цялото второ полувреме, 13-кратните шампиони бяха притиснати до стената и просто "пазеха лицето си от ударите на боксьора отсреща" - надъхан, млад, търсещ първи триумф в турнира, а и изумителен като качество. И Реал пак оцеля и остана в играта.

"Лудост. Пълна лудост. Такъв футбол, какъвто игра Сити в първите 25-30 минути, се вижда изключително рядко", коментира Алън Шиърър, легендарният голмайстор на Англия.

Мадридският "Марка" е кратък, но достатъчно ясен: "Беше ужасно. Но това е Мадрид".

Отборът на Карло Анчелоти не се предава дори, когато е направо задушен от съперника.

"Какъв футбол, а?", цитира Пеп Гуардиола каталунският "Мундо Депортиво". Треньорът на Сити се появи на пресконференцията с широка усмивка и каза, че не може да е разочарован от резултата след такава игра на отбора.

"Фантастичен спектакъл. Те не се предават, ние го знаехме. Но ако играем така и в Мадрид, нямам от какво да се притеснявам или срамувам", каза Пеп.

"Отборът с по-здрава защита ще продължи към финала. Днес и двата отбора направиха твърде много грешка в отбрана", каза Анчелоти - типично по италиански. Сякаш той остана единствен спокоен и не е в еуфория от случилото се на "Етихад", докато ние, останалите по света, едва си поемахме дъх след зрелището.

"Срещу Реал трябва да си безмилостен. Ние им подарихме живота през първото полувреме, когато трябваше да ги довършим. Можехме да вкараме трети, четвърти гол - още преди паузата", коментира младият полузащитник Фил Фодън, който игра излючително.

Вероятно той бе играчът на мача, но големите аплаузи отново ще обере Бензема. И - естествено, това ще е заслужено.

Карим има 41 гола в 41 мача за Реал през сезона във всички турнири. Вкара вече 9 пъти в елиминациите на Шампионската лига, има два хеттрика (срещу Челси и ПСЖ) и два гола в Манчестър. Ако Мадрид иде на финал, заслугата ще е основно негова.

"Оля-ля", диви се френският "Екип" след мача.

Понякога не е нужно да си многословен, за да опишеш спектакъл като този. А и думите трудно се намират...