Най-голямото дерби на английския футбол предложи очакваното зрелище за феновете в 210-ото си издание. На "Олд Трафорд" Манчестър Юнайтед сякаш възкръсна след кошмарния старт на сезона и спечели с 2:1 срещу Ливърпул гладиаторския двубой от третия кръг на Висшата лига.

Поражението бе първо за мърсисайдци в последните 21 шампионатни мача, а тимът на Клоп остава без победа от началото на сезона.

Ключова за победата се оказа изненадата, която мениджърът на Юнайтед Ерик тен Хаг предложи със стартовия състав. Там на резервната скамейка останаха двама ключови играчи - Кристиано Роналдо и Хари Магуайър.

Сърдитият португалец бойкотира цялата предсезонна подготовка и все още е категоричен в желанието си да напусне клуба, докато Магуайър, който е най-скъпият защитник в историята, се представя колебливо и седна на пейката, въпреки че е актуалният капитан на отбора.

Тен Хаг спечели треньорския сблъсък с Клоп.

Getty Images

Така "Червените дяволи" стартираха вихрено двубоя и успяха да открият резултата в 16-ата минута, когато Джейдън Санчо препарира Алисон за 1:0.

Ливърпул постепенно успя да изравни играта, но до края на полувремето така и не съумя да вкара изравнителен гол.

Втората част започна като първата - Маркъс Рашфорд получи извеждащо подаване и отбеляза за 2:0. При гола останаха сериозни съмнения за засада, но системата VAR увери, че всичко е наред.

Рашфорд ликува след попадението си за 2:0.

Ливърпул сериозно пренесе играта в половината на съперника, но няколко поредни сериозни пропуска го лишиха от гол. Логичното обаче все пак се случи 7 минути преди края на редовното време, когато Мохамед Салах се възползва от разбъркване в наказателното поле и с глава намали за 2:1.

Тен Хаг реагира мигновено и все пак вкара в игра Роналдо, който застана на върха на атаката.

До края мърсисадйци пробваха да стигнат до втори гол, но домакините затвориха мача и в крайна сметка записаха сладка победа, която им върна усмивките.

Салах бележи гола за Ливърпул.

Двубоят бе белязан и от очакваните мощни протести на фенове срещу американските собственици на Манчестър Юнайтед. Запалянковците не са доволни от начина, по който фамилия Глейзър управлява "Червените дяволи" и настояват за продажба на клубните акции.

Имаше опасения, че крайните привърженици на тима ще се опитат да саботират провеждането на мача, както стана миналия сезон. Здравата охрана около "Олд Трафорд" обаче тушира страстите сред феновете, които трябваше да се задоволят само с протестно шествие, скандирания и няколко димки.

Феновете на Юнайтед направиха протестно шествие преди мача.