Мартин Камбуров продължава в мисията си да стане голмайстор №1 на българския клубен футбол и днес допринесе за каузата си с три гола, а новаците от ЦСКА 1948 разбиха раздирания от проблеми Ботев (Пловдив) с 5:0 за най-изразителната си победа досега в първия ни ешелон.

Така ветеранът ече има 242 гола и изостава на 11 от абсолютния лидер - Петър Жеков. Столичани вече имат 12 точки след 8 мача, докато "канарчетата" са с 8.

Камбуров вкара първия гол от дузпа десет минути преди почивката, когато защитник на гостите игра с ръка в наказателното поле. Ветеранът бе безкомпромисен и отбеляза за 1:0. Галин Иванов, който бе в основата на атаката, довела до дузпата, удвои в добавеното време на първата част с хубаво воле с левия крак след асистенция на Камбуров - 2:0.

Георги Русев реализира за 3:0 само пет минути след подновяването на играта, когато се освободи с лекота от защитник на пловдивчани и с добър удар по земя прати топката в далечния ъгъл на вратата. В 62-ата минута Камбуров отбеляза отново, този път с глава от няколко метра след меко центриране на Сашо Александров - 4:0.

Едва пет минути по-късно той оформи и хеттрик след премерен удар от границата на наказателното поле, който влетя точно под гредата и дори докосване от вратаря не го спря - 5:0.