Арда и новакът ЦСКА 1948 завършиха наравно 1:1 в мач от 16-ия кръг на Първа лига.

Двата тима са двете приятни изненади през сезона в Първа лига, като го затвърдиха и тази вечер с атрактивния мач, който направиха.

Все пак домакините от Арда бяха доста по-активни, но серия добри намеси на младежкият ни национал Даниел Наумов спаси гостите.

Макар Арда да може да съжалява за изпуснатите възможности, клубът от Кърджали продължи страхотната серия, като вече в осми пореден мач в елита няма поражение.

Кърджалийци заслужено заемат третото място в класирането, но могат да бъдат изместени от ЦСКА в неделя.

Новакът ЦСКА 1948 от своя страна продължава да заема петото място в Първа лига.

Първата част премина изцяло под контрола на домакините, които продължават да демонстрират чудесен футбол и безспорно са приятната изненада от началото на сезона.

Срещу тях обаче имаше един невероятен Даниел Наумов. Младежкият ни национал бе безгрешен на вратата на ЦСКА 1948 и направи няколко спасявания, за да опази вратата си суха.

Най-впечатляващото му спасяване дойде в 18-ата минута, когато се хвърли и по атрактивен начин успя да избие ударът на Ковачев от само няколко метра.

През втората част доминацията в синьо продължи, но пък тогава дойде 62-ата минута на мача.

Секунди след влизането си в игра, неостаряващият Мартин Камбуров бе в прегръдките на своите съотборници. Той получи пас от Русев и реализира, само часове след раждането на първородния си син. Естествено, голът бе псоветен на Мартин младши.

Това бе и попадение №246 за Камбуров в елита, като от рекорда на Петър Жеков вече го делят седем гола.

Все пак на фона на играта на двата тима бе логично Арда да стигне до изравняване, а това се случи след дузпа в 75-ата минута.

Наказателният удар бе спорен, защото Пиргов подбутна нахлуващия в наказателното поле Жуниньо, но и бразилецът падна доста леко. Все пак реферът нямаше никакво съмнение, като категорично посочи бялата точка.

С изпълнението се нагърби Иван Коконов, който бе точен за 1:1, а това бе осмият му гол от началото на сезона. Това бе и крайният резултат, като двата тима си поделиха по точка.