"Ботев" (Пловдив) постигна четвъртата си поредна победа в efbet Лига, при това с любим резултат - 1:0 срещу Черно море. "Канарчетата" продължават да летят високо и да трупат точки с победи с по един гол, като това бе девети успех за пловдивчани в първенството, а осем от победите са именно благодарение на резултат 1:0.

Четирите последователни триумфа на "жълто-черните" също неизменно са с по един вкаран гол и без да бъде допуснат такъв. Преди "моряците" бяха надвити ЦСКА 1948, "Левски" и Славия.

Вини Трибуле донесе трите точки за домакините с ранен гол. Бившият нападател на Берое бе точен още в 6-ата минута на стадион "Христо Ботев" - след центриране от корнер и спасяване на Пламен Илиев, той се разписа с глава на далечната греда за 1:0.

Черно море удари греда малко повече от 10 минути преди края на полувремето, отново след изпълнение на ъглов удар, а през второто полувреме появилият се като резерва Клаудиу Кешерю можеше да изравни за варненци, но бе саботиран от лошото тревно покритие на стадиона. Румънският голмайстор стреля при оставащи 16 минути, а топката отскочи по доста странен начин от тревата.

Така поне временно "Ботев" има 28 точки, с колкото е и "Левски", като пловдивчани изместиха "сините" от второто място, но те играят с Берое по-късно тази вечер. Лидер е Лудогорец с 31, а Черно море е пети с 22 в актива си.