Локомотив (Пловдив) записа първа победа през пролетния полусезон, печелейки у дома с 1:0 срещу Царско село. В първия кръг след подновяването на първенството “смърфовете” загубиха като гост на “Левски” в София. Двубоят в Пловдив днес бе доста здрав, като съдията показа общо 11 картона на двата отбора - шест за столичани и още пет за домакините.

Капитанът на Локо Димитър Илиев вкара единственото попадение в мача. Победният гол дойде от дузпа пет минути преди края на първото полувреме. Наказателният удар бе отсъден за игра с ръка на един от многото чужденци в редиците на Царско село - Пиер Зебли, а след това Илиев не сбърка при изпълнението си от 11 метра.

В самото начало на срещата гол на Локомотив бе отменен правилно заради засада - в седмата минута Риан Бидунга отбеляза, но съдиите бързо отмениха попадението му.

С днешната победа “черно-белите” вече имат 28 точки, с колкото е и Берое, намиращ се на седма позиция, но старозагорци имат и мач по-малко от пловдивчани.

Царско село пък продължава да е на последното четиринадесето място със скромните 11 точки в актива си. Днес “царете” имаха само двама българи в стартовия си състав - Пламен Крумов и Николай Николаев.