Хари Магуайър може да е изиграл последния си мач за настоящия сезон. Капитанът на Манчестър Юнайтед получи контузия при победата с 3:1 срещу Астън Вила през уикенда, като стана ясно, че има нараняване на връзките на глезена.

Обикновено възстановяването от такъв тип травма отнема няколко седмици, като разбир се, всичко зависи от това дали става дума за разтегнати или разкъсани връзки. При всички положения обаче Магуайър може и да не играе повече за “червените дяволи” в оставащите мачове в Премиър лийг. Това потвърди и мениджърът на отбора Оле Гунар Солскяр.

Тимът има домакинства на Ливърпул и Фулъм, както и гостуване на Уулвърхемптън в следващите дестина дни. Големият мач обаче е на 26 май, когато предстои финал за Лига Европа с Виляреал.

Надеждата на Солскяр е свързана именно с европейската битка, като той намекна, че има шанс, макар и минимален, Магуайър да бъде възстановен дотогава.

Принудителната смяна срещу Вила сложи край на впечатляващата серия на централния защитник този сезон. Той бе играл пълни 90 минути във всички мачове от Висшата лига, в които бе участвал преди злополучния двубой с бирмингамци, когато напусна в 78-ата минута.

Норвежкият мениджър на Манчестър не е единственият човек, който се надява Магуайър да се възсатнови преди срещата с Виляреал. Селекционерът на Англия Гарет Саутгейт също със сигурност след изкъсо ситуацията, защото става дума за един от основните му играчи, а през месец юни предстои Евро 2020.