Емоциите от вечното дерби между ЦСКА и "Левски" (0:0) позатихват, като постепенно страстите отстъпват място на фактите. А те са доста любопитни.

Освен загубените 2 точки в борбата за титлата, в лагера на ЦСКА се оказаха с още един проблем. Той е свързан с капитана Юрген Матай, който получи жълт картон в мача - негов осми от началото на сезона.

Това означава, че нидерландският бранител ще бъде наказан за два двубоя при следващо официално предупреждение. Затова е много вероятно Матай да получи почивка срещу Пирин в идния кръг, за да може със сигурност да е на линия за ключовото домакинство срещу Лудогорец веднага след това.

Застрашени от наказание са и халфовете на ЦСКА Джонатан Линдсет и Станислав Шопов. Двамата имат по 4 официални предупрежения, като най-вероятно също няма да играят срещу Пирин.

Капитанът на "Левски" Пламен Андреев пък записа впечатляващо постижение в дербито с ЦСКА. Вратарят увеличи на 6 поредни мачовете си в шампионата, в които не е допуснал гол. За последно в неговата врата се разписа Мартин Смоленски от Пирин Благоевград за равенството 1:1 на 19 февруари. Попадението падна в 45-ата минута.

Оттогава насетне младият Андреев заключи вратата си в продължение на 585 минути - 9 часа и 45 игрови минути, или цели 13 последователни полувремена. В този период Левски се изправи срещу лидерите в класирането Лудогорец и ЦСКА.

Сухата мрежа бе 17-а за 18-годишния вратар в елита този сезон. Той е бил под рамката в 23 двубоя, а по време на вечното дерби името му бе скандирано от "сините" запалянковци.