Евертън записа трети пореден впечатляващ домакински резултат. След като направиха 0:0 с Ливърпул и биха с 2:0 Челси, "карамелите" удариха и Арсенал с 1:0 в среща от 33-ия кръг на Висшата лига.

Единственото попадение вкара влезлият по неволя в състава капитан Фил Ягиелка след изпълнение на ъглов удар още в десетата минута.

Централният защитник влезе принудително сред стартовите 11, след като Майкъл Кийн получи травма по време на загрявката.

Арсенал излезе с Месут Йозил, Хенрих Мхитарян и Александър Лаказет на върха на атаката, но не бе достатъчно ефективен в завършващата фаза не без помощта на защитата на съперника.

Влезлите след почивката Пиер-Емерик Обамеянг и Алекс Айоби също не допринесоха кой знае колко за опасностите пред Джордан Пикфорд, макар че вдигнаха темпото.

През втората част двата тима имаха по една изгодна ситуация. Силен удар на Хенрих Мхитарян мина покрай вратата, а на другата Бернард пропусна очи в очи срещу Бернд Лено.

Така бе прекъсната серия от пет победи и едно равенство на Арсенал в първенството и това са добри новини за Тотнъм, Челси и Манчестър Юнайтед.

Арсенал към момента е четвърти с 63 точки, колкото има и петия Челси. Евертън е девети с 46 точки и е на една от седмото място.