Двете приятни изненади от началото на сезона - Арда и Локомотив (София), откриха 14-ия кръг на шампионата със зрелищен мач помежду си.

Те направиха равенство 2:2 в мач с четири гола, три червени картона и още редица интересни ситуации навръх празника на град Кърджали.

Арда не успя да зарадва своите фенове с победа за празника, но пък показа страхотен характер и спечели точката в мач, в който игра доста време с човек по-малко и изоставаше в резултата.

Още от самото начало агресивният стил на двата тима подсказа, че ни очаква вълнуващ мач, а ранният гол-шедьовът на Иван Тилев подпомогна това. Крилото на домакините се разписа след страхотен удар извън наказателното поле, който със сигурност си заслужава повторното гледане.

Но Локомотив не се смути, а важно значение имаше ситуация от 31-ата минута, когато главният съдия подмина претенции за дузпа на гостите.

Неговите ВАР асистенти обаче му подксазаха, че може би трябва да погледне отново ситуацията, а това доведе до промяната на решението му - дузпа, която Димитър Митков вкара за 1:1.

А финалните минути на тази първа част бяха кошмарни за домакините, защото първи Ивайло Найденов успя да осъществи пълния обрат за Локомотив, а малко по-късно изнервеният Иван Тилев си изкара доста наивен втори жълт картон.

Глупавото и излишно нарушение в половината на противника означаваше, че Тилев оставя Арда с човек по-малко и гол пасив.

Домакините имаха късмет с няколкото шанса, които Локомотив пропусна в началото на втората част, но постепенно кърджалийци погледнаха по-смело към вратата на опонента и съдбата им се отплати.

Отново прекрасен гол, този път на Светослав Ковачев, който десет минути преди края от пряк свободен удар изравни резултата.

А само пет минути по-късно нещата в Кърджали коренно се промениха. Матуес Дуарте и Симеон Славчев си изкараха по червен картон, последваха много нерви и грозни сцени, а Арда имаше няколко души на числен превес, в които опита да потърси обрата.

Такъв обаче не последва.

Така в последния кръг от първия полусезон, Локомотив заема временно петото място с 25 точки, а Арда е с две по-малко на деветата позиция.