В края на декември Карло Анчелоти изненадващо се впусна в английско предизвикателство, поемайки закъсалия Евертън.

По това време "карамелите" бяха на 16-о място във Висшата лига, а пропадането до зоната на изпадащите бе напълно възможен сценарий. Анчелоти обаче имаше положителен ефект върху тима, който 8 кръга по-късно вече е на шесто място и само на 5 точки от зона Шампионска лига.

Днес "сините" от град Ливърпул победиха гостуващия Кристал Палас с 3:1, за да запишат втори пореден успех и пети мач без поражение. Успехът донесоха двете бразилски звезди на Евертън, които отбелязаха две от попаденията в мача.

Първото бе дело на Бернар, който в 18-ата минута по прекрасен начин засече подаването на Тио Уолкът.

В началото на втората част Кристиан Бентеке изравни, възползвайки се от вратарска неточност, но пък Евертън бързо успя да си върне аванса.

Бразилският национал Ричарлисон за пореден път бе герой за тима си. Той нахлу на скорост в наказателното поле и с удар в долния ъгъл на вратата не остави шансове на противниковия страж.

В самия край на мача Ричарлисон нацели гредатата с глава, а топката се върна в Калвърт-Люин, който от около метър оформи крайното 3:1.