Игровата криза в Реал (Мадрид) продължи и след гостуването на баските от Депортиво Алавес.

"Белия балет" загуби с 0:1 след късен гол, паднал дълбоко в добавеното от съдията продължение.

Отбеляза го опитният капитан Ману Гарсия, а това означаваше, че Реал записва четвърти мач без успех, като три от тях са поражения.

Още по-притеснителен за носителя на трофея в Шампионска лига от последните три години е фактът, че в тези четири мача тимът не успя да отбележи гол.

Играчите в бяло владееха по-често топката, но не успяваха да стигнат до чисти положения, като предимно застрашаваха Алавес с далечни удари.

Домакините от своя страна имаха чудесен шанс в 76-ата минута, но Джони Родригес го пропиля.

Така дойде последната 95-ата минута, когато след изпълнение на корнер Тибо Куртоа увисна, Собрино игра с глава, а топката попадна в Ману Гарсия, който донесе успеха за Алавес.

По този начин баските се изравниха с Реал и Барселона на първата позиция, но каталунците са с мач по-малко.