Манчестър Сити пречупи Евертън с 1:0 като гост, за да си върне поне до неделя шестте точки разлика спрямо преследвача си Ливърпул. Шампионите на Англия стигнаха до успеха на “Гудисън парк” благодарение на гол на Фил Фоудън в 82-ата минута, а след това доста противоречиво решение на ВАР подпечата успеха за футболистите на Пеп Гуардиола.

Сити натискаше доста съперника си, но така и не успяваше да преодолее Джордан Пикфорд, който имаше редица брилянтни изяви през второто полувреме преди да се стигне до попадението на Фоудън в 82-ата минута. Дори и тогава гостите имаха доза късмет, защото след центриране на Бернардо Силва топката се отби в крака на Мейсън Холгейт, а Майкъл Кийн не успя да реагира достатъчно бързо и да я изчисти.

Така тя се озова в английския национал, който я прати в мрежата на Пикфорд.

Малко след това “карамелите” имаха напълно реални претенции за дузпа, след като Родри игра с ръка в собственото си наказателно поле, но проверката с ВАР не доведе до 11-метров наказателен удар.

Така Евертън загуби за пети път в последните си шест мача, като се намира само на точка над зоната на изпадащите.

“Гражданите” пък излязоха на терена с фланелки с украинския флаг на тях, като по този начин изразиха подкрепата си към случващото се в държавата на техния играч - Олександър Зинченко. Украинският национал не влезе в игра днес.

Домакините имат 22 точки след 24 мача - най-лошото им постижение в историята на Премиър лийг към настоящия етап на сезона.