Ливърпул продължава да преследва непостигания досега от нито един отбор четворен триумф с всеки трофей, който може да бъде спечелен в края на сезона.

Английските клубове го наричат Куадрупъл, тъй като в тази страна надпреварите са три - шампионат, Купа на ФА и Купа на лигата, плюс Шампионската лига в Европа.

С късен гол на Диого Жота (78-а минута) Ливърпул спечели с 1:0 гостуването си на Нотингам в четвъртфинален мач за Купата на Футболната асоциация. Домакините отново показаха страхотно вдъхновена игра, която дотук им бе осигурила скалповете на Арсенал и Лестър от Висшата лига в това издание на турнира. Но португалецът Жота успя да бутне топката при центриране, останаха съмнения за засада, но намесата на ВАР ги разсея.

Така полуфиналите вече са ясни: Манчестър Сити - Ливърпул и Кристъл Палас - Челси. Мачовете ще са през уикенда на 16 и 17 април, което прави битката в Англия изключителна.

По-рано в неделя Сити спечели гостуването си на Саутхемптън с 4:1, а Кристъл Палас разгроми Евертън с 4:0 на свой терен, за да си спечелят двата отбора право да са полуфиналисти.

Ливърпул гостува на Манчестър Сити на 10 април в двубой от първенството, който вероятно ще е решаващ за титлата. В момента "гражданите" на Пеп Гуардиола водят с 1 точка пред "червените" на Юрген Клоп.

Седмица по-късно идва и дуелът за това кой да е финалист в най-старата футболна надпревара в света.

Тимът на Клоп вече спечели Купата на лигата и е четвъртфиналист в Шампионската лига, където го чакат две срещи с Бенфика. Те са на 5 и 13 април, тоест - пак в серията, когато са сблъсъците със Сити. Отборът на Гуардиола играе на същите дати срещу Атлетико на този етап от Шампионската лига.

Ливърпул още не е елиминиран в нито един турнир през сезона, а това няма как да се случи и до месец април, защото предстои пауза на националните отбори.

Самото постижение дотук звучи невероятно, но остават още две препятствия до финал в Европа, едно в Купа на ФА и 9 шампионатни мача. Мисията продължава да изглежда много, много трудна, на ръба на непостижима - никой никога не е успявал да го направи.