Страхотен гол на Карим Бензема в 89-ата минута спаси Реал от реми с последния и почти сигурно отпаднал тим на Уеска. Мадрид спечели с 3:2, като френският нападател донесе успеха с фалцов удар в далечния ъгъл.

Преди това Реал изостана с попадение още в третата минута на колумбиеца Кучо.

Иско изравни преди почивката, а в 61-вата минута Дани Себайос вкара за 2:1 след асистенция на Бензема.

Но в 74-ата минута баският капитан на Уеска - Ечеита, изравни с глава и смълча "Сантяго Бернабеу". За да дойде магията на Карим в 89-ата минута.

Ремито щеше да е конфузен резултат за гранда, тъй като гостите са едва с 22 точки в Примера за сезона и само чудо може да ги спаси.

На вратата на домакините застана Лука Зидан, син на треньора Зинедин Зидан. 20-годишният страж от академията на клуба пази за втори път на първия отбор. През май миналата година Зизу пусна сина си срещу Виляреал, а мачът тогава завърши 2:2.

Сега отново допусна два гола.

Реал е трети, далеч от четвъртия Хетафе (8 т.) и също не близо до втория Атлетико (на пет точки назад).