Националният отбор на България за юноши до 17-годишна възраст допусна първа загуба в европейските квалификации. Талантите поведоха срещу Португалия, но в крайна сметка отстъпиха на домакините с 1:2.

Това е и първа загуба за този отбор в официален мач. След днешната загуба нашите остават с 3 точки от два мача, докато португалците са с пълен актив от 6. Финландия победи Република Ирландия по-рано днес и също има 3 точки.

Българските национали ще разберат дали се класират за Европейското във вторник, като задачата им минава през задължителна победа срещу ирландците.

Борислав Маринов даде аванс на нашите след само две минути футбол, когато бе намерен добре от Нгуен До и oт няколко метра откри резултата.

Домакините изравниха в 29-ата минута, когато Усман Джало се разписа за 1:1.

Четири минути преди края те направиха и пълен обрат. Джало стреля, но Алекс Божев спаси, след което Густаво Варела се разписа при добавката за 1:2.