Барселона продължава да няма загуба в Ла Лига вече пет кръга. Късен гол на Френки де Йонг при гостуването на каталунците във Витория им осигури победата с 1:0 на Алавес и така те се доближиха само на точка от четвъртия във временното класиране - Атлетико (Мадрид).

В последните пет кръга Барса има три равенства и две победи, а освен това играчите на Шави имат и един отложен мач - срещу Райо Валекано.

Репортаж от победата на Барселона може да изгледате тук.

Френки де Йонг се разписа три минути преди края, за да осигури трите точки на своя тим, но друг играч с тази фамилия попадна в светлината на прожекторите с любопитна статистика. Когато спряганият за ненужен на “Камп Ноу” Люк де Йонг започва като титуляр, както бе днес, Барса няма загуба в първенството - 2 победи и 3 загуби.

Процентът спечелени мачове без него в титулярите обаче е същият - 6/15 или 40%.

Асистенцията за единственото попадение бе дело на новото попълнение Феран Торес. В добавеното време пък треньорът на баските Хосе Луис Мендилибар бе изгонен.