Арда и Черно море завършиха наравно 2:2 в Кърджали в интересен двубой от 29-ия кръг на Първа лига.

"Моряците" се оттеглиха на почивката с гол аванс преди да допуснат бърз обрат през второто полувреме, но вкараха изравнителен гол в 92-ата минута, който им донесе точката.

Така тимът на Илиан Илиев подпечата мястото си в топ 6 кръг преди края на редовния сезон, като е пети с 50 точки, с четири повече от седмия Славия. Арда пък е на осмото място с 41 точки.

На стадиона в Кърджали гостите откриха резултата в 35-ата минута. Лошо изчистване на Умар Сако позволи на Мишел да пробва техничен изстрел, който намери горния ляв ъгъл на Анатоли Господинов за 1:0.

В началото на втората част Арда вкара два бързи гола. В 51-ата минута Ел Мами Тета показа много бърза скорост по десния фланг след пас на Радослав Цонев.

Обратът обаче стана факт в 56-ата минута, когато Ел Мами Тета вкара второто си попадение в мача. Абубакар Тунгара отне топката при изнасяне на гостите и подаде на съотборника си, който с първото докосване я прати в мрежата.

Арда остана с 10 души заради директен червен картон на Омар Сако и веднага варненци опитаха да обърнат хода на мача.

Направените смени от Илиан Илиев дадоха резултат и в 91-ата минута Матеус Машадо изравни. Това стана след пробив и центриране на Александър Василев от ляво. Машадо стреля, Господинов отби топката, но тя беше достатъчно силна и премина голлинията. В последните секунди Черно море можеше да стигне и до победата, но гредата спаси Арда след опит на Исмаил Иса за задна ножица.